KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 4878216
*
nr 487 8216
Etsning
Sign, Hundar, 23x27
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2007
kl 16:56:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/9 13:16:30
1
400 kr
24/9 16:01:50
2
200 kr
24/9 16:33:42
2
300 kr
24/9 16:39:20
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:37
-
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:04
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12
*
Etsning
nr 487 8216
Etsning
Sign, Hundar, 23x27
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/9 13:16:30 | 1 | 400 kr |
| 24/9 16:01:50 | 2 | 200 kr |
| 24/9 16:33:42 | 2 | 300 kr |
| 24/9 16:39:20 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
Keramiker och glaskonstnär. 1978-1985 knuten till Rörstrand. Står bl a bakom serviserna Primeur och À la carte.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv etsning etsningar grafik hund hundar hundmotiv
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:37 -
8361 Färgetsning
Ulla-Monica Lindberg (f. 1923), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 20:04 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
26 jan kl 19:12



